Blog Mamamed.pl to opowieść o codzienności, filozofii życia, macierzyństwie i pracy w zawodzie pielęgniarki, snuta zazwyczaj gdzieś po północy, bo jak każda mama, mogę delektować się chwilą samotności wtedy, gdy wszyscy smacznie śpią.
Lifestyle | Parenting | Pielęgniarstwo | Zdrowie
Z kubkiem kawy o północy, zapraszam wszystkie nocne marki.

O czym marzy dziecko medyka?

zabawa w pielęgniarkę i lekarza co kupić dziecku

Pewnego wieczoru Mikołaj postanowił sprawdzić, czy wszystkie dzieci, które wysłały swoje listy, grzecznie śpią w łóżeczkach. Przechadzając się uliczkami miasta, dyskretnie zaglądał w okna. Wszędzie ciemno. Wszędzie ciemno. Mroźna noc wygnała mieszkańców pod ciepłe kołdry. Dzieci śniły o czekoladowych krainach i baśniowych bohaterach, tuląc w łóżkach swoje misiaki. Na końcu uliczki stał mały, żółty domek, w którym ktoś nie zgasił światła.

Zaciekawiony Mikołaj zajrzał do środka. Przy maleńkim stoliku siedziała równie maleńka dziewczynka. Przed nią lekko pomięta kartka papieru, w dłoni ściskała ołówek.
- Drogi Mikołaju, - narysowała ludzika z brodą w czerwonej czapce. - Marzę, aby mama tu była. Jest teraz w pracy w szpitalu i opiekuje się chorymi ludźmi. Ja to rozumiem, Mikołaju, ale trochę tęsknię, gdy nie może przeczytać mi bajki na dobranoc. - Dziewczynka tak sobie mówiła pod nosem.

- Przed wyjściem powiedziała, abym stworzyła list do ciebie, więc rysuję, bo pisać jeszcze nie umiem. Tylko mam problem i to niemały... jak narysować czas? Jeśli namaluję tu zegar, czy Mikołaj zorientuje się, co miałam na myśli?

Dziewczynka przygryzała swój ołówek. W końcu narysowała wielki, okrągły zegar bez wskazówek. Kartkę włożyła do koperty i nakleiła znaczek.

O czym może marzyć dziecko medyka? W pierwszej kolejności, jak każde dziecko pracujących rodziców, chciałoby dostać CZAS. Nie zdawałam sobie z tego sprawy, dopóki moja córka nie zadała pytania z tego wpisu. Marzyła o tak zwyczajnej rzeczy, że nawet nie domyśliłam się, co to takiego.

CZAS to prezent, na który zdobyć się jest nam najtrudniej. Kosztuje najwięcej.

Wymyślamy tak wiele rzeczy, aby go nie tracić, a on umyka jeszcze bardziej. Robić coś z kimś wspólnie to podarować mu swój czas. Czasem się wydaje, że nie mamy czasu albo wydaje się, że jutro będziemy mieć go więcej. Bywa jednak, że morze czasu, który mieliśmy, jak się nam zdawało, kurczy się do rozmiaru kropli.

CZAS jest najważniejszy. Wspólne robienie pierniczków, szykowanie choinkowych ozdób, przyjmowanie pomocy we wszystkim, co można zrobić RAZEM.

A co można podarować kilkulatkowi zaraz obok swojego czasu? Moją córkę, jak każdego innego ciekawskiego przedszkolaka, interesuje wszystko, co jest związane ze zdrowiem, anatomią człowieka, szpitalem, pracą personelu szpitalnego. Przygotowałam dla Was kilka inspiracji na "medyczne" prezenty dla dzieci. Co o nich myślicie? Może już coś z tej tematycznej listy macie?

Gry planszowe i edukacyjne związane z ciałem człowieka i zabawą w szpital.Najfajniejsze gry o ciele człowieka


Najfajniejsze gry planszowe dla dzieci

Gra planszowa o pierwszej pomocy

Gra operacja czy warto kupić

Zabawy manualneNajfajniesza ciastolina dla kilkulatka


Klocki Cobi Sala operacyjna
drewniane klocki dla maluchów

Klocki Action Town pogotowie ratunkowe

Zabawa w odgrywanie lekarza, pielęgniarki i dentysty


Figurki do zabawy w pielęgniarkę

Wiejski lekarz, króliczki

Jak zmniejszyć strach dziecka przed dentystąprezent dla dziecka do zabawy w lekarza

Wszystkie zabawki dostępne są jak zawsze w sklepie Hulahop.pl. Pod naszą choinką pojawi się jedna rzecz z tego zestawienia, na którą polowałam w zeszłym roku i wtedy nie udało się kupić. W tym roku pojawiła się w liście do Mikołaja drugi raz, więc od razu zamówiłam. Co to takiego, nie mogę jeszcze zdradzić. W końcu tylko Mikołaj czyta listy dzieci. :-)

About

authorMamamed.pl to moja opowieść o codzienności, filozofii życia, macierzyństwie i pracy w zawodzie pielęgniarki, snuta zazwyczaj gdzieś po północy, bo jak każda mama przedszkolaka, mogę delektować się chwilą samotności wtedy, gdy wszyscy smacznie śpią.
Learn More →Dziękuję za odwiedziny

Newsletter