Blog Mamamed.pl to opowieść o codzienności, filozofii życia, macierzyństwie i pracy w zawodzie pielęgniarki, snuta zazwyczaj gdzieś po północy, bo jak każda mama, mogę delektować się chwilą samotności wtedy, gdy wszyscy smacznie śpią.
Lifestyle | Parenting | Pielęgniarstwo | Zdrowie
Z kubkiem kawy o północy, zapraszam wszystkie nocne marki.

Trochę królewna


szydełkowana korona, korona na szydełku, wzloty i upadki mamy, przemyślenia macierzyństwo

Jesteś królewną. Nawet jeśli nie nosisz długich sukien na kole, z wielkimi bufiastymi rękawami. Nie chodzisz w butach na obcasach. Twój książę jakiś taki oszukany, bo nie przyjechał po ciebie na białym koniu, tylko autobusem. Nie masz kryształowego żyrandola w łazience, własnego lokaja, przestrzennej garderoby. Ostatni bal z falbanami, berłami i zbrojami, na którym byłaś, to bal przebierańców w przedszkolu jakieś 20, 30, 40, 50 lat temu.

Pewnie weszłaś tu na chwilę, nie wiedząc jeszcze, że jesteś królewną. Prawdziwą, nawet jeśli koronę masz z papieru. Bo nikt tak jak ty nie umie dumnie wznosić głowy, gdy kolejny raz z rzędu spadają na nią problemy królestwa. Nikt jak ty nie potrafi uszczęśliwić swoich poddanych najzwyklejszym kubkiem gorącej czekolady, nawet lekko obłupanym, to nic. Nic nie smakuje jak ona, gdy po wejściu do domu zostawia się w progu miliardy kłujących w dłonie szpileczek i mokre buty. Nikt jak ty nie jest litościwy, gdy w królewskie życie wkrada się brak ładu i porządku, a ty, zamiast robić wyrzuty, po prostu przytulasz. Nikt jak ty nie ma sobie pokładów cierpliwości, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu i nawet smok ziejący ogniem, który łypie złym okiem zza szafy nie jest ci straszny. Masz na niego swoje sposoby. Jesteś królewną z krwi i kości i nie czujesz trzech worków grochu, podłożonych przez królewiątko razem z całym pluszowym inwentarzem, rozpostartym na twojej połowie łóżka, gdy padasz na twarz o północy.

Jesteś królewną. Czasem trochę królewną, a czasem bardzo. Bywa, że nawet za bardzo, ale każdemu należy się chwila na marzenia. Nawet kopciuszkowi, temu współczesnemu, który nie ma czarodziejskiej matki chrzestnej, myszy i ogródka z dyniami. Nigdy nie wiadomo, jak bardzo wpłynie na nasze życie jeden zgubiony but. Czasem warto iść, nie pamiętając o nienagannych, błyszczących butach do pary. Jesteś królową, czerp z życia tyle, ile udźwigniesz. Królowej wszystko uchodzi płazem. Pokaż, że masz koronę, bo przecież ją masz, choć czasem o tym zapominasz.


About

authorMamamed.pl to moja opowieść o codzienności, filozofii życia, macierzyństwie i pracy w zawodzie pielęgniarki, snuta zazwyczaj gdzieś po północy, bo jak każda mama przedszkolaka, mogę delektować się chwilą samotności wtedy, gdy wszyscy smacznie śpią.
Learn More →Dziękuję za odwiedziny

Newsletter