Zabawki, gry i książki, których tematem przewodnim jest sprzątanie. Sposób na małego bałaganiarza


Macierzyństwo nie jest tak proste, jakby się to wydawało. Wychowywanie dziecka stawia wciąż to nowe wyzwania. Gdy udaje mi się uporać z jednymi rzeczami, na drodze wyrasta kolejna. Sprzątanie nigdy nie było moją mocną stroną. Wciąż czekam na niezawodny sposób, który wywoła porządkową rewolucję w naszym domu. Jeśli chodzi o ubrania i moje drobiazgi, sprawdziła się u mnie metoda Konmari, o czym pisałam tutaj.

Jest jednak jedna rzecz albo raczej dużo rzeczy, z którymi nieustannie przegrywamy.

Zabawki.

Doszłam do wniosku, że organizacja kąta do zabawy dla dziecka to podstawa. Jednak jako że na razie skupiliśmy się na urządzaniu pokoju córki w mieszkaniu, do którego za jakiś czas się przeprowadzimy, zrezygnowaliśmy ze względów praktycznych z ambitnego ogarnięcia jej skarbów mieszkających w salonie. Mamy mnóstwo pudeł na zabawki. Byłoby idealnie, gdyby zabawki codziennie do nich trafiały. Bardzo często tak się jednak nie dzieje. Choćby teraz, zbliża się północ, a na środku pokoju koń barbie przemierza podłogę. W zasadzie to przyzwyczaiłam się do tego zabawkowego nieładu i tego, że moje dziecko uwielbia sprzątać, ale... tylko ze mną. Pogodziłam się i wrzuciłam na luz. 

Dziś mam dla Was propozycje zabawek, gier i książek o tematyce sprzątania, no bo dlaczego by nie zmienić tego przykrego obowiązku w zabawę i metodą małych kroczków przekonać dziecko do trzymania porządku w swoich rzeczach. Wszystkie znajdziecie w sklepie Hulahop.pl.

Połykacze kloców i drobnych zabawek


Max Łakomczuch, który zjada klocki, figurki i drobne przedmioty.

Zbieracz klocków Mega Blocks. Pojazd połyka wielkie klocki. W zestawie 20 klocków first builders.

Książki o tematyce sprzątaniaKsiążka Kicia Kocia sprząta. Jako że jesteśmy wielkimi fankami Kici Koci, polecamy ją całym sercem. 

Franklin mały bałaganiarz. Nie wierzę, że nie znacie Franklina, opisywać chyba nie trzeba. :-)

Gry planszowe nawiązujące do sprzątania


Gra Czyścioszek - bałagan i porządek. Przeznaczone dla dzieci od 5 rż. Kto zostanie czyścioszkiem i posprząta najwięcej rzeczy pozostawionych przez bałaganiarza? 

Gra Pokój zabaw. Mogą bawić się już 3-latki. Ćwiczy pamięć i współpracę. 

Gra Tomcio i wiosenne porządki przeznaczona dla dzieci powyżej 3 rż. 

Odgrywanie ról, naśladowanie dorosłych - zestawy do sprzątania dla dzieci


Artyk odkurzacz zabawkowy na baterie. Wciąga styropianowe kuleczki. Wydaje dźwięk jak prawdziwy.Co sądzicie o tej liście? Dodalibyście coś od siebie?